Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc@warszawska.info    abc.warszawa@gmail.com


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

  dzielnica

osiedle

Biała, Chłodna, Chmielna (nr 98-134), Ciepła, Dobrzańskiego, Elektoralna (nr 24-28), Grzybowska, Al.Jana Pawła II, Al.Jerozolimskie, Kotlarska, Krochmalna, Łucka, Miedziana, Ogrodowa, Pańska, Pereca, Platynowa, Prosta, Sienna, Al."Solidarności", Srebrna, Śliska, Towarowa, Twarda, Waliców, Wronia, Złota, Żelazna.

historia ulicy

Grzybowska 4
czyli jak to było z siedzibą PSL

 

 

Jak to ładnie opisuje Jerzy S. Majewski w Gazecie Wyborczej z 27 listopada 2006: siedziba Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego przekształconego po 1989 r. w PSL została sprzedana firmie Dom Development za 72 miliony złotych.  - Najpierw zniknął dość dziwaczny pomnik bohaterów ruchu ludowego. Właściciele z PSL-u zabrali go i wywieźli do skansenu na Pomorze. Potem dopiero zaczęła się rozbiórka budynku. - prace zaczęliśmy 26 października 2006.


śliczny i artystyczny pomnik Ruchu Ludowego.

plotki prasowe:

Siedziba PSL przy Grzybowskiej będzie wyburzona - takie plany ma założona przez ludowców Fundacja Rozwoju, której partyjni fundatorzy przyrzekli sprzedaż gmachu. Przez lata przeszkodą w planach inwestycyjnych był spór o własność nieruchomości wartej 46 mln zł. Teraz Stronnictwo zdecydowało się zapłacić miastu za prawo jej własności. Boje, które działacze partyjni toczyli ze stołecznym samorządem, sięgają wczesnych lat 90. Twierdzili, że partyjny kompleks powstał ze spontanicznego zrywu szeregów Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i należy się im za darmo. Cegiełki na stołeczną centralę kupowali ponoć chłopi, działacze wiejscy i organizacje współpracujące z ZSL. PSL nie umiał jednak udowodnić, ile wyłożył na budowę kompleksu. We wczesnych latach 90. dowody miał strawić pożar partyjnego archiwum. - Straciliśmy dokumenty z lat 1942-89 - przekonywał "Gazetę" Grzegorz Jamrozowicz, który odpowiadał za sprawy majątkowe partii.
Było kilka prób ugody z miastem. Ostatnia w 2002 r. Bez finału, bo wyszła na jaw inna transakcja - nie mając pewności, że ratusz pójdzie na ustępstwa, PSL zobowiązało się sprzedać nieruchomość Fundacji Rozwoju założonej przez kilkunastu prominentnych polityków tej partii. W gmachu przy Grzybowskiej fundacja trudniła się pobieraniem czynszów od najemców biurowca. Robiła to, choć ani ona, ani związany z nią PSL nie był właścicielem nieruchomości.
Po fiasku rozmów sprzed dwóch lat PSL nie odpuszczało. Ostatnio zakończyło kolejną turę negocjacji z władzami Warszawy. Za swą siedzibę ma zapłacić przeszło 10 mln zł pierwszej opłaty za prawo wieczystego użytkowania gruntu i 7 mln zł za budynek. Warunki są twarde, ale ludowcy są przywiązani do adresu Grzybowska 4 - słychać w szeregach PSL. siedziba Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego przekształconego po 1989 r. w PSL. sprzedali go firmie Dom Development za 72 miliony złotych.


tak wyglądał budynek partii "chłopskiej" w latach 60-tych XX w.

 

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK