Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc.warszawa@gmail.com      abc@warszawska.info


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

  dzielnica

osiedle

Biała, Chłodna, Chmielna (nr 98-134), Ciepła, Dobrzańskiego, Elektoralna (nr 24-28), Grzybowska, Al.Jana Pawła II, Al.Jerozolimskie, Kotlarska, Krochmalna, Łucka, Miedziana, Ogrodowa, Pańska, Pereca, Platynowa, Prosta, Sienna, Al."Solidarności", Srebrna, Śliska, Towarowa, Twarda, Waliców, Wronia, Złota, Żelazna.

historia ulicy

 

Biała to dziś uliczka nieprzejezdna odchodząca na południe od ul. Ogrodowej w kierunku Chłodnej. Od lat 50-tych (1956) kiedy została wytyczona do roku 2011 znajdowały się tu dwa budynki biurowe zajmowane nieprzerwanie przez przedsiębiorstwa geodezyjne i budowlane m.in. Biuro Odbudowy Stolicy i Geoprojekt, później bank, biura notarialne, a nawet agencję detektywistyczną. Jeden z biurowców od strony zachodniej został całkowicie zburzony i na jego miejscu powstał apartamentowiec. Podobny los czeka zapewne budynek od strony wschodniej. Ulica Biała jest nieprzejezdna ponieważ wjazd na Chłodną został zastąpiony skwerem przykościelnym po rewitalizacji Chłodnej.


budynek biurowy od strony wschodniej  - widok w kierunku Chłodnej


zdjęcie budynku biurowego od strony prawej (zachodnia) - ten budynek już nie istnieje

apartamentowiec w tym miejscu już stoi, trwają jeszcze prace wykończeniowe - "Rezydencja Biała"


ul. Biała - widok  w kierunku Ogrodowej

 

 

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK