Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc.warszawa@gmail.com      abc@warszawska.info


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

 

Świętojańska 14


Teresa Nosarzewska - masaż i rehabilitacja
ul. Świętojańska 14
tel. 22 635 24 74, 609 569 722
wejście przez galerię "BARBARA" 
Zapraszam serdecznie dla poprawy samopoczucia, zdrowia i urody. Polecam łóżka opalające firmy "VitaSun", prowadzę rehabilitację leczniczą związaną ze schorzeniami kręgosłupa; skoliozy, dyskopatie itp. Stosuję masaż relaksacyjny i rehabilitacyjny. Wstąp, odpocznij, zrelaksuj się i ..bądź piękna.
Panów także zapraszamy; aby zadbali o postawę i ..cerę.

ŚWIĘTOJAŃSKA NR 14, hip. 8. Kamienica obejmuje: w części lewej tylny trakt narożnej kamienicy Rynek nr 13, w części prawej dawne jej podwórko, odgrodzone murem od ulicy zapewne 1513, przy rozbudowie kamienicy rynkowej przez ówczesnego właściciela parceli Jana Wilczka. Płytki budynek murowany od strony ulicy, na miejscu części podwórka, zbudowany prawdopodobnie po 1669 przez Klaudiusza Henrietta, rajcę, właściciela całej posesji, przy gruntownym remoncie pozostałych zabudowań. 1743 trzykondygnacjowa, połączona architektonicznie i wspólną własnością z dawną oficyną rynkową (ul. Świętojańska nr 12 ), należy do Knaba. W połowie w. XVIII wraz z kamienicą rynkową własność Ambrożego Tomasza Czempińskiego, regenta metryki skarbu koronnego. Przed 1944 razem z kamienicą rynkową i dawną oficyną miała jednolitą dziesięcioosiową elewację, zróżnicowaną wysokością dachów.

Po zniszczeniu 1944 zachowane mury piwnic i częściowo parteru. Po rozebraniu pozostałości odbudowana 1953-55 wg proj. Mieczysława Kuźmy i Józefa Chodaczka; nowo projektowana z zachowaniem jedynie liczby osi (trzy) i kondygnacji (trzy). W piwnicy ściana frontowa gotycka, zapewne z 1513.

 

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK